Jak dodać karuzelę logotypów na stronie?

Jeden z naszych klientów zwrócił się ostatnio do nas z pytaniem jak najłatwiej ładnie i równo ustawić logotypy partnerów na stronie. Pomyślałyśmy więc, że warto przygotować na ten temat krótki samouczek.

Nie każdy szablon pozwala na przygotowanie takiej karuzeli logotypów. Od czego jednak są wtyczki. Dzisiaj pokażemy Wam jak działa jedna z nich – GS Logo Slider.

Jak dodać karuzelę logotypów na stronie? 1

Po znalezieniu jej w repozytorium WordPressa, instalacji i włączeniu, szukamy w menu bocznym po prawej stronie nazwy GS Logos. Po kliknięciu „Add New Logo” otworzy nam się okno, w którym wystarczy wypełnić trzy pola: nadać nazwę logotypowi, wgrać odpowiednie zdjęcie oraz dodać odnośnik do strony, do której ma przekierować dana grafika. Potem wystarczy już tylko Opublikować i w podobny sposób dodać pozostałe logotypy, które chcemy zamieścić w karuzeli.

Jak dodać karuzelę logotypów na stronie? 2


Jak dodać karuzelę logotypów na stronie? 3

Gdy wszystko jest gotowe pozostało tylko umieścić karuzelę w odpowiednim miejscu. Przechodzimy więc do wybranej strony i w miejscu gdzie chcemy wstawić logotypy wklejamy kod: [gs_logo].

Jak dodać karuzelę logotypów na stronie? 4

Finalny efekt możemy zobaczyć od razu na podglądzie:

Jak dodać karuzelę logotypów na stronie?5

I tu nam się pojawia pewien problem. Jeśli okaże się, że logotypy są różnej wysokości, całość nie wygląda zbyt estetycznie. Bardzo łatwo jest to jednak naprawić, nie ruszając się z Kokpitu WordPressa. Na początek zastanówmy się, wielkość którego logotypu odpowiada nam najbardziej. Następnie, przechodzimy do Biblioteki Mediów, klikamy na ten logotyp i sprawdzamy jakie ma wymiary. Ten drugi będzie nas interesował najbardziej, bo właśnie taką wysokość chcemy nadać każdemu logotypowi. Wciąż będąc w Bibliotece Mediów klikamy po kolei na każdą grafikę i w oknie, które się otworzy szukamy po lewej stronie opcji: „Edytuj obrazek”. Następnie w polu „Przeskaluj obrazek” wpisujemy jedynie drugą wartość, klikamy „Skalowanie” i już.

Jak dodać karuzelę logotypów na stronie? 6


Jak dodać karuzelę logotypów na stronie? 7

Po odświeżeniu strony z karuzelą zobaczymy, że wszystkie są tej samej wysokości.

Jak dodać karuzelę logotypów na stronie? 8

Proste prawda? 🙂


Podobało Wam się? A może nie? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach. 

A może podzielicie się także o czym macie ochotę poczytać w ramach cyklu Babki Radzą? 

Share

© Zdalne Babki

Smart Ladies spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Stefana Okrzei 23/58, 03-715 Warszawa, NIP 1132904880, REGON 36392074200000, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000606707, kapitał zakładowy 5.000 złotych.