W dzisiejszym artykule krótko wyjaśniamy czym jest responsywność i dlaczego jest taka ważna. A także podpowiadamy Wam jak sprawdzić czy Wasza strona jest responsywna.

Co to w ogóle znaczy?

Responsywna strona internetowa to strona która dostosowuje się automatycznie do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlana. W praktyce oznacza to, że taka strona będzie wyglądała dobrze zarówno na komputerze, jak i na tablecie czy telefonie.  Responsywność chroni przed ucinaniem treści i innych zawartości, poprzez automatyczne dopasowanie strony do wielkości wyświetlacza użytkownika.

Po co mi ta responsywność ?

– Jak pokazuje raport „Digital, Social&Mobile in 2015” w Polsce jest 15,9 milionów aktywnych internautów mobilnych. Znaczna część użytkowników Internetu odwiedza tą samą witrynę na różnych urządzeniach (multiscreening). Oznacza to, że Twój potencjalny klient może odwiedzać Twoją stronę zarówno z poziomu komputera, jak również tabletu czy telefonu. Niezależnie od tego na jakie urządzenie się zdecyduje oczekuje, że Twoja strona będzie przyjazna, czytelna i funkcjonalna. To właśnie zapewnia technologia Responsive Design.

– Twoja strona internetowa będzie dostępna na każdym urządzeniu, a więc dotrze do niej większa ilość potencjalnych użytkowników.

– Responsywna strona jest lepsza z punktu widzenia pozycjonowania. Google promuje responsywność, poprzez umieszczanie wyżej w wynikach wyszukiwania stron dostosowanych do urządzeń mobilnych.

Czy moja strona jest responsywna?

Możesz to sprawdzić np. na stronie http://rwdtest.pl/. Wystarczy wpisać adres swojej strony by podejrzeć jak Twoja strona wygląda na komputerze, tablecie oraz telefonie.