Ci z Was, którzy śledzą nasze Zdalno-Babkowe poczynania wiedzą, że uwielbiamy WordPressa i to właśnie na nim stawiamy większość stron dla naszych klientów. Dziś króciutko tłumaczymy się z tego uczucia i zdradzamy dlaczego właśnie WordPress.

  1. INTUICYJNA OBSŁUGA

Co tu dużo mówić, WordPress jest bardzo intuicyjnym i przyjaznym użytkownikowi CMS’em. Nie potrzebujesz posiąść żadnej wiedzy tajemnej, aby w podstawowym zakresie samodzielnie administrować swoją stroną. Co więcej nie musisz znać HTML’a, PHP czy innego magicznego języka, żeby wprowadzać nawet te bardziej zaawansowane zmiany.

  1. NIE MA NIC ZA DARMO?

WordPress daje możliwość zbudowania strony naprawdę niewielkim kosztem. Pobranie go, korzystanie z niego oraz aktualizowanie go nic Cię nie kosztuje! Jedyne wydatki z jakimi powinieneś się liczyć budując stronę na WordPressie to:

  • Koszt szablonu (ok. 200 zł) – jest obligatoryjny, można zdecydować się na bezpłatny szablon (różnie z nimi bywa, generalnie polecamy szablony płatne, choć można znaleźć wartościowe szablony za darmo)
  • Koszt domeny i serwera (nieunikniony – podobnie jak w przypadku strony postawionej od „zera”)
  • Koszt „takich jak my:)” – jeśli decydujecie się by ktoś wykonał stronę za Was.
  1. MOGĘ WSZYSTKO!

WordPress daje użytkownikowi w zasadzie nieograniczone możliwości. Z dnia na dzień możemy całkowicie zmienić wygląd naszej strony poprzez zmianę szablonu, możemy zmienić jej funkcjonalność dodając nowe wtyczki (pamiętajcie tylko by nie przesadzać z ich ilością!).

  1. RESPONSYWNOŚĆ

Na WordPressie można bez problemu zbudować nowoczesną, responsywną (dostosowaną do wyświetlania na urządzeniach mobilnych) stronę. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon i gotowe.

  1. AKTUALIZACJE

WordPress jest nieustannie udoskonalany. Jest on na bieżąco dostosowywany do aktualnych trendów i nowych technologii. Wszelkie błędy są na bieżąco usuwane, dzięki czemu strony na WordPressie (ale tylko te prawidłowo administrowane!) są stosunkowo bezpieczne. Niewątpliwą zaletą jest także to, że wszystkie aktualizacje są darmowe!

  1. POZYCJONOWANIE NIGDY NIE BYŁO TAK PROSTE!

Google (tak ja my!) kocha strony zbudowane na WordPressie (który został zaprojektowany tak by być zgodny ze standardami sieciowymi). Jeżeli chcemy dodatkowo wypozycjonować naszą stronę, możemy wspomóc się odpowiednimi wtyczkami (np. Yoast SEO).

  1. PEŁNA KONTROLA

Na koniec chyba najważniejsza zaleta. Decydując się na WordPress zyskujesz pełną kontrolę nad swoją stroną. Masz dostęp do wszystkich plików i funkcji systemu, które możesz dowolnie modyfikować. W każdej chwili możesz też bezpiecznie i bezproblemowo przenieść swoją stronę na serwer innego usługodawcy. To cudowna alternatywa dla platform, które pozwalają w łatwy sposób zbudować stronę, ale jednocześnie uzależniają klienta od siebie.